Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/porovnani-pujcek.eu/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Kdy je půjčka to nejhorší řešení? |

Kdy je půjčka to nejhorší řešení?

V životě se může objevit celá řada nečekaných situací, kdy je půjčka to nejhorší řešení, které může způsobit celou řadu problémů.  Přinášíme vám přehlede nejčastějších situací, kdy si půjčujeme zcela zbytečně.

Půjčku řešíte půjčkou

Nemůžete splácet a tak to vyřešíte svým způsobem, pomocí nebankovní půjčky bez registru?  Možná tím získáte nějaký čas, ale vaše problémy se pouze prohlubují.  Jste-li už zadlužení více, než je únosné, je potřeba svůj problém řešit včas. Řešením problému může být například konsolidace, v některých případech už pomůže jen osobní bankrot či dražba majetku.  Vytloukat klín klínem si zvykli především osoby s nízkým příjmem, které si půjčují peníze na další splátku dokola.

Kupování zboží krátkodobé spotřeby

Toužíte po novém mobilu nebo dovolené u moře a jediné, co vás napadne, jak toho dosáhnout, je nebankovní půjčka? Toto jsou jen dva příklady naprosto zbytečných výdajů a také důvodů, proč si půjčit peníze. Vždy je potřeba zvážit, zda danou věc skutečně potřebujete a zda se nejedná o zbytečný výdaj navíc. Potřebujete počítač pro práci? To je  v pořádku. Potřebujete počítač na hraní her? Pak už to v pořádku není.  Tento rozmar vás může uvrhnout do dluhové spirály dříve, než se nadějete.

Nestabilní finanční situace

Nemáte stálou práci? Rozhoduje se u vás o propouštění? Pak i v tomto případě je půjčka bez doložení příjmu špatnou volbou. Jde o krajní nezodpovědnost, protože nemáte jistotu, že budete mít dostatek peněz nejen na splátky, ale také na nezbytné výdaje. Půjčka může zatížit váš rodinný rozpočet tak, že se dostanete do kolotoče dluhů. Problémem může být i těhotenství ženy, kdy přijdete o jeden příjem nebo dlouhá nemoc či dlouhodobá péče o blízkou osobu.

Krátkodobá půjčka pro řešení  dlouhodobě špatné finanční situace

Trápí vás dlouhodobě špatná finanční situace a vy se ji snažíte vyřešit pomocí krátkodobé půjčky? Ani toto není nejlepší volba. Zpravidla se krátkodobá půjčka promění ve vleklý problém. Rychlé peníze vyřeší dočasně momentální problém, ale neumí řešit dlouhodobé finanční potíže. Pokud si chcete půjčit malou půjčku, pak používejte srovnání půjček, které vám ukáže tu nejlevnější nabídku.  Výhodou je, že vás toto srovnání stojí jen pár minut času a přitom ušetří tisíce korun.

Banka mi nabídla půjčku, vezmu si ji

Banka či nebankovní  společnost vám nabídla „výhodnou“  půjčku a také schválila? Neznamená to, že ji skutečně potřebujete, a že jde o správné řešení, zvláště pokud nejste schopni půjčku splácet. Vy sami byste měli vědět, zda si půjčku můžete dovolit a zda jste schopni splatit ji. V okamžiku, kdy si vezmete půjčku, aniž byste ji skutečně potřebovali, zbytečně se na několik let zavazujete ke splátkám a vyhazujete tak peníze oknem.

Jak a kdy si je vhodné sjednat půjčku?

V případě, že půjčku skutečně potřebujete, pak je potřeba si nejprve ujasnit svou situaci. Zjistěte, jaké jsou vaše důležité výdaje, zbytné výdaje, úspory či naopak dluhy. Zodpovězte si tyto otázky:

  • co si chcete za půjčené peníze pořídit?
  • Jaké parametry by měla mít půjčka, abyste ji byli schopni splácet?
  • Jaká bude pro vás nejvhodnější půjčka?
  • Počítáte u střednědobé půjčky také s inflací?

Půjčky rozhodně neberte na lehkou váhu, ať už si chcete půjčit od rodiny, přátel, z banky nebo prostřednictvím P2P půjčky. Obecně se vyplatí půjčky pouze na produkty delší spotřeby a na bydlení, jeho pořízení, vybavení nebo rekonstrukci. I v tomto případě je potřeba počítat a přemýšlet.

Pokud se rozhodujete, zda si půjčku vzít či nikoliv, vyhledejte si pomocí srovnání půjček ty nejlepší půjčky s výhodnými  úroky i podmínkami.