Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/porovnani-pujcek.eu/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Kdy se (ne)vyplatí konsolidace půjček |

Kdy se (ne)vyplatí konsolidace půjček

Konsolidace půjček znamená sloučení všech vašich úvěrů a půjček do jediné. Místo několika měsíčních splátek pak splácíte jen jednu. Refinancovat můžete prakticky jakékoli úvěry – platební karty, kontokorenty, hypotéky, leasing, nebo i některé nebankovní půjčky. Zažádat o konsolidaci je hračka, a přitom vás to může zachránit od exekutora.

Proč se vyplatí konsolidace půjček?

  • Ušetříte čas i starosti – nemusíte si hlídat, kdy je nutné kterou splátku platit
  • Ušetříte peníze – osvobodíte se od poplatků spojených s jednotlivými splátkami; při dobře zvolené době splacení navíc můžete získat výhodnější úrok
  • Nastavíte si individuálně nové podmínky konsolidace – dobu splacení, den hrazení splátky, výši splátky,…
  • Můžete si navýšit úvěr – získáte tak další peníze podle vašich potřeb.

Podtrženo sečteno, ušetřit můžete až několik tisíc ročně.

Má to ale háček…

  • prodloužení doby splácení – tím, že se vám půjčky sníží, se logicky prodlužuje doba, během které úvěr splácíte. S tím souvisí i větší přeplacení původních úvěrů. Za předčasné splacení vám některé společnosti naúčtují horentní sankce.
  • Někdy vám může refinancování vynést vysokou úrokovou sazbu. Nejvíce se to děje u nebankovních půjček nebo při konsolidaci úvěrů na kreditních kartách.
  • Řada bank nabízí možnost sloučit úvěry jen do 600 000 Kč.
  • U vysokých dluhů se více vyplatí americká (neúčelová) hypotéka, nebo-li úvěr zajištěný nemovitostí. Nabízí nižší úroky ve srovnání s klasickým refinancováním.

Někdy se za příliš nízkými splátkami skrývají poplatky za vedení účtu nebosazby za pojištění proti neschopnosti splácet. Abyste nenaletěli, vyplatí se zjistit si o sloučení půjček více informací.

 

 Jak sloučit mé půjčky do jedné?

O refinancování můžete požádat většinu bankovních i nebankovních společností (například Zaplo půjčka). Každá z nich má trochu jiné podmínky. Proto se vyplatí jednotlivé nabídky porovnat. K tomu slouží kalkulačky refinancování.

Podmínky se liší i mezi nebankovními a bankovními společnostmi. Nebankovní vám nezajistí takovou úsporu, ale umožňují snadněji získat konsolidaci. Banky naproti tomu nahlíží do registru dlužníků. Sjednat konsolidaci mají obvykle problém i matky na mateřské či rodičovské nebo lidé s nízkými příjmy. Pokud k těmto lidem patříte, doporučujeme zařídit si konsolidaci u nebankovní společnosti, kde obvykle ručíte nemovitostí.

 

Nejvýhodnější refinancování půjček

Abyste našli konsolidaci, která se vám nejvíce vyplatí, sledujte v prvé řadě výši poplatků, jež se k ní vážou. Pokud chcete ušetřit čas a získat kompletní srovnání výhodných nabídek, využijte jeden z odborných portálů na srovnání online půjček (https://pujckalusk.cz)