Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/porovnani-pujcek.eu/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Na co dát pozor při výběru půjčky |

Na co dát pozor při výběru půjčky

Na co dát pozor při výběru půjčky

a) volit půjčku bez poplatku předem

Neplatit žádné poplatky předem – různé poplatky, odhady, kauce atd. Společnost, která vám opravdu chce půjčit, žádné poplatky předem nepožaduje. Různé poplatky účtují i banky v souvislosti s poskytováním úvěrů. V podstatě každá banka na trhu si nad rámec úroku u úvěrů účtuje něco navíc – poplatky za zpracování úvěru, jeho vyřízení či schválení, ..

b) Na co dát pozor při výběru půjčky –  na zadávání žádostí před online formuláře

U prvotní žádosti o půjčku je důležité jméno klienta, telefonní kontakt, email, typ půjčky, výše půjčky.

c) Na co dát pozor při výběru půjčky –  na směnku

Různé firmy nebo zprostředkovatelé nabízejí půjčky na směnku  bez prokazování příjmu a bez náhledu do registru. Na co dát pozor při výběru půjčky, většinou zaplatí klient poplatky předem a pak žádnou půjčku nedostane.

d) Na co dát pozor při výběru půjčky –  na nízké splátky

Nebankovní společnosti nevydělávají na poplatcích za vklady, vedení účtů, bankovní transakce tak jako banky, proto se úrokové sazby pohybují nad sazbami úroků u bank okolo 11-20% ročně.

e) kolik zaplatíte v případě, předčasného splacení úvěru

Pokud se jedná o spotřebitelský úvěr, tak výši sankce za předčasné splacení určuje zákon. U nespotřebitelných úvěrů, je však výše závislá na společnosti poskytující půjčku nebo úvěr. Jsou společnosti, které v případě předčasného splacení půjčky vyžadují úroky za celé období poskytnutého úvěru, některé chtějí 50 procent budoucích úroků.

Nyní byste měli vědět na co dát pozor při výběru půjčky, pokud si nejste jistí některým výrazem, podívejte se na slovníček pojmů.