Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/porovnani-pujcek.eu/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Oddlužení z půjček |

Oddlužení z půjček

Pokud jste vyčerpali již všechny běžné možnosti, jak sehnat peníze, abyste dostáli svým pohledávkám, máte poslední záchranu v podobě insolvenčního řízení s povolením oddlužení. Jedná se o žádost k soudu pro vyhlášení takzvaného osobního bankrotu. Soud nejdříve posoudí, zda se nacházíte v úpadku, tedy zda z vašeho majetku nelze uspokojit vzniklé pohledávky.

Pokud k tomuto závěru dospěje a bankrot povolí, budete zapsáni do insolvenčního rejstříku. To vám zajistí ochranu před věřiteli – ti vám nemohou ani obstavit majetek, ani po vás částku vymáhat. V rámci insolvenčního řízení vám bude stanoveno, jakým způsobem se oddlužit. Soud může za náklady na řízení požadovat až 50 000 Kč, nicméně ve většině případů od tohoto poplatku vzhledem k povaze situace upouští. Insolvenční rejstřík je volně dostupný na Internetu, může se tak do něj podívat kdokoliv.

Insolvenční řízení je proto důležité řádně zvážit, mohlo by totiž případně dojít ke zrušení některých vašich (i pro vás prospěšných) smluv.