Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/porovnani-pujcek.eu/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Spotřební půjčky |

Spotřební půjčky

Spotřební půjčky jsou druhem půjčky, kdy vám banka půjčí finanční prostředky na cokoliv. To znamená, že peníze si můžete půjčit, aniž byste uváděli jejich účel. Naskýtá se však otázka, zda je lepší si peníze našetřit než si je půjčit. Na ni bohužel neexistuje jednoduchá odpověď. Obecně se uvádí, že je lepší si peníze od banky půjčit, protože postupné střádání financí ztrácí časem na hodnotě, a to kvůli inflaci.

Za poskytnutí úvěru a na úrocích zaplatíte ale také nemalé peníze. Je proto vhodné zvážit, respektive propočítat, která možnost je pro vás přínosnější. Při zřizování je pak důležité dávat pozor na výši RPSN, měsíčního poplatku za vedení půjčky, poplatku za předčasné splacení a na případnou podmínku současného zavedení běžného účtu.

U spotřebních půjček máte většinou volnou ruku při určování měsíčních splátek, avšak mějte na paměti, že čím dříve splatíte (nikoliv předčasně), tím méně peněz zaplatíte bance.