Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/130065/virtual/www/domains/porovnani-pujcek.eu/wp-content/themes/mts_interactive/options/php-po/php-po.php on line 185
Umíte si půjčovat peníze? Ověřte si svoje znalosti ať nenarazíte |

Umíte si půjčovat peníze? Ověřte si svoje znalosti ať nenarazíte

Vyřešit aktuální nedostatek financí půjčkou, na tom zajisté není nic špatného a této možnosti využívá bez problému řada lidí. Máte ovšem alespoň základní znalosti finanční gramotnosti? Rozumíte veškerým pojmům, víte jaká jsou vaše práva a povinnosti, na co si dát největší pozor před podpisem úvěrové smlouvy a naprosto tak minimalizovat riziko, že na vaše dveře zaklepe exekutor? Umíte si vybrat správný produkt a správného poskytovatele? Nejdříve ze všeho si ujasněte co chcete financovat. Chcete nové bydlení, auto, potřebujete vyplatit část dědictví či vám chybí jen nějaká hotovost do výplaty a nebo se pokazil spotřebič v domácnosti? Určitě nebude moudré vzít si první spotřebitelský úvěr, co uvidíte v reklamě, na rekonstrukci domu, když to daleko výhodněji řeší hypotéka. Vždy je třeba vědět jakou formu půjčky na co použít. Při pořízení úvěru se zaměřte zejména na výši RPSN a poplatky za předčasné splacení. Dále zvažte na jak dlouhou dobu si chcete úvěr sjednat (u řady společností není problém si dobu splatnosti za mírný poplatek i prodloužit) a kolik jste bez problému schopni měsíčně splácet. Přitom nezapomínejte na fakt, že i sebemenší splátky jsou další položkou ve vašem měsíčním rozpočtu a úvahy typu, že se to nějak zvládne, nejsou skutečně na místě. Pokud již nějaké půjčky máte a nutně potřebujete další, využijte možnosti konsolidace půjček neboť hodně peněz ušetříte na poplatcích. Prostě vezměte do ruky kalkulačku a napřed si vše v klidu propočítejte.

 

Okamžité online půjčky

 

Online půjčky jsou hlavní doménou zejména nebankovních společností, ale v poslední době už jim i banky začínají šlapat na paty. Získat úvěrový produkt pouze prostřednictvím internetu bez nutnosti chodit někam na pobočku a dokládat různá potvrzení, se stalo hlavním požadavkem zákazníků. Chytrý telefon s nejrůznějšími finančními aplikacemi má už dnes každý neustále po ruce, řídí a spravuje si z něj veškeré finanční operace, proto se i dostupnost půjček musela přizpůsobit tomuto prostředí. A jak je vidět je o ně neustálý zájem! Mezi efektivní online úvěry patří různé mikropůjčky a spotřebitelské úvěry, které okamžitě řeší jakýkoli nedostatek finančních prostředků. Třeba taková půjčka Zaimo je poskytnuta na základě plně automatizovaného systému, jež vyvinula německá společnost Kreditech. Půjčka Zaimo vyřeší každý nepředvídaný problém do 15 minut, kdykoli po dobu 24 hodin. Stačí jen vyplnit online formulář, obratem je vám půjčka schválena a peníze převedeny na bankovní účet. Získat můžete až 75 000 Kč bez kontroly registru dlužníků a bez dokládání příjmu. Půjčka je bezúčelová, tudíž peníze lze použít na cokoli. Zárukou kvality půjčky Zaimo je samotná společnost Kreditech, která je členem Asociace nebankovních úvěrů, a proto není nejmenší důvod se takové půjčky obávat.

 

Umíte si vybrat správný úvěr? Zkuste si test

 

Z nejrůznějších průzkumů vyplývá, že pouze 29% lidí se dokáže správně orientovat v nabídkách nejrůznějších finančních institucí a dovede vhodně investovat své peníze. Je to sice paradox, ale dle odborníků si může člověk zcela zodpovědně půjčit jen tehdy, má-li dostatek peněz. Ano, je to tak! Na úvěr se není možno dívat jako na způsob, jak získat peníze, ale jako na něco, co vám umožní zaplatit později. A za tuto možnost zaplatíte prostě něco navíc. Zájem českých domácností o úvěry neustále stoupá, a proto není od věci si v malém testu vyzkoušet, jestli si umíte správně půjčovat. Řada spotřebitelů neustále přeceňuje své finanční schopnosti a možnost splácet, což dokládají docela varovná čísla. Nikdy neřešte půjčku na poslední chvíli, buďte trpěliví a dobře si rozmyslete u koho si půjčíte a kolik. Vždy se vyplatí nejprve porovnat jednotlivou nabídku, využijte různé srovnávače půjček. Poskytovatel úvěru, jež půjčku přiklepne každému, skutečně nepůsobí věrohodným dojmem, protože už dopředu kalkuluje s exekucí.

 

Vždy mějte na paměti, že i nepatrný dluh v podobě mikropůjčky je dluhem a i ten je nutno ve stanovené lhůtě uhradit. Není ojedinělým případem, kdy díky sankcím a poplatkům takový nenápadný dluh přerostl až do astronomických výšek.